Blogi – kā vārdā?

Atzīšos, ka mans blogs nav tuvu ne pilnība un pie tā oriģinalitātes vēl būtu krietni jāpiestrādā, bet tā kā šie ir tikai mani pirmie soļi blogosfērā, es vēlējos dalīties savās pārdomās par to, kāpēc ir vai nav vērts blogot, ko blogošana var dot ne tikai sev, bet arī citiem. Zemāk esmu uzskaitījis dažus, manuprāt, būtiskus ieguvumus no blogošanas, neaizmirstot kritiski pieiet šim sociālo tīklu fenomenam. 11

  1. Radošā un inelektuālā pašizaugsme. Man domāšana par blogiem un informācijas apkopošanu ir noteikti paplašinājusi manu zināšanu bāzi un radošās spējas. Šīs izpausmes noteikti var saistīt ne tikai ar sava personīgā bloga veidošanu, izstrādi, attīstīšanu un popularizēšanu, bet arī interesi par citu cilvēku veikumu. Blogi (jo sevišķi tie, kuros iekļauti pieredzes stāsti) var kļūt par labu iedvesmas avotu ne tikai sava bloga veidošanā, bet arī daudzos reālās dzīves aspektos tādos kā māksla, attiecības un dzīvesstils.

2. Plaša informatīvā bāze. Blogus principā var uzskatīt par savveida mūsdienu enciklopēdijām, kuros atrodama informācija par pilnīgi jebkuru tēmu. Nezini kā pagatavot šokolādes kūku? Lūdzu, saraksts ar lieliskiem recepšu blogiem. Esi iesprūdis ikdienas pelēcībā un nezini, kā no tās izkļūt? Lūdzu, jauniešu pieredzes stāsts par brīvības sagaršošanu – Eiropas apceļošanu ar velosipēdiem un minimāliem naudas līdzekļiem. Protams, šajā ziņā būtu kritiski jāizvērtē katra bloga avots un tā autentiskums, taču to nav grūti noteikt pēc bloga konteksta un rakstības stila.

child heads with symbols

3. Blogi kā mūsdienu komunikācijas veids. Neapšaubāmi komunikācija internetā ir guvusi ārkārtēju un, jāteic, iespaidīgu pārsvaru pēdējās desmitgades laikā. Cilvēki tiek mudināti dalīties ar domām, viedokļiem un zināšanām un tieši internets ir kļuvis par to līdzekli, kurš vislabāk ļauj nodot tavu ziņu plašākām masām. Kvalitatīvs blogs vienmēr uzrunās ne tikai vizuāli, bet arī tam ir saturiskā pievienotā vērtība.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s